Gawler Eagles FC Honour Roll

LIFE MEMBERS

Sam de Bono (1985)
Dave Olive (1988)
Dave Keep (Hon.) (1990)
Tony Agius (1995)
Kevin Cook (1995)
Mick Fielding (1995)
John Gejas (1995)

John Houston (1995)
Alan Gilmore (1996)
Sue Cook (1997)
Shauna Gejas (1997)
Rob Lynn (1997)
Charlie Murdoch (1997)
Emma Gilmore (1999)

Tamra Chapman (1999)
Matt Connor (2004)
Gary Davis (2004)
Calvin Gilmore (2004)
Tracey Edmead (2006)
David Blackett (2006)
Darren Davies (2006)

Craig Pengelley (2006)
Shaun Leahy (2006)
David Truman (2007)
Phil Twine (2007)
Simon Agius (2018)
Victor Chomik (2018)
David truman (2017)

Honours List  (under construction)

2013Winner Division BU16 FFSA JPL
2010Winner Division 1FFSA Women Runner up, Division 4U13 FFSA JPL  Runner up, Northern DivisionU12 FFSA JPL  Winner Division 1U10 EDJSA  Winner Division 2U11 EDJSA  Winner Division 4U12 EDJSA  Runner up Division 3U14 EDJSA

2009

Winner, Division 1

U11 Gold EDJSA

 

Runner Up, Division 1

U12 Gold EDJSA

 

Winner Challenge Cup

U9 Gold EDJSA

 

Winner, Division 1

FFSA Women

 

Cup Finalist

FFSA Women

2008

Winner Challenge Cup

U10 Gold EDJSA

 

Winner Challenge Cup   

U17 EDJSA

 

Winner, Division 1

U10 Gold EDJSA

 

Winner, Division 2

U12 Gold EDJSA

 

Runner Up, Division 3

U13 EDJSA

 

Runner Up, Division 2

U14 EDJSA

 

Runner Up, Division 4

A Grade, SAASL

2007

Winners, Challenge Cup

U15 EDJSA

 

Cup Finalist

U10 Gold EDJSA

 

Runner Up, Division 2

U11 Red EDJSA

 

Runner Up, Division 4

U11 White EDJSA

 

Runner Up, Division 2

U14 EDJSA

 

Runner Up, Division NE2

U12 FFSA JPL

 

Runner Up, Division B

U14 FFSA JPL

2006

Winner, Division 2

U14, EDJSA

 

Runner Up, Division 2

U10 EDJSA

2005

Winner, Division 3

U13, EDJSA

 

Runner Up, Division 2

U10 EDJSA

 

Runner Up, Division 2

U17 EDJSA

 

Runner Up, Division 3

A Grade, SAASL

2004

Winner, Division 3

U10, EDJSA

 

Winner, Division 2

U12, EDJSA

 

Challenge Cup Finalist

U12 EDJSA

 

Runner Up, Division 1

U11 EDJSA

 

Runner Up, Division 2

U14 EDJSA

 

Winner, State League

SAWSA

 

Winner, Division 4

A Grade, SAASL

 

Runner Up, Division 4

B Grade, SAASL

 

Champions Cup, Finalist

A Grade, SAASL

2003

Runner Up, Division 3

U11 EDJSA

 

Runner Up, Division C

U13 SASF

 

Runner Up, Division 4

B Grade, SAASL

2002

Winner, Division 1

U12 EDJSA

 

Winner, Division 1

U13 EDJSA

 

Winner, Division 1

U17 EDJSA

 

Winner, Challenge Cup

U12 EDJSA

 

Winner, Challenge Cup

U13 EDJSA

 

Challenge Cup Finalist

U17 EDJSA

 

Runner Up, Division 5

A Grade, SAASL

 

Winner 7 aside

SAWSA

2001

Runner Up, Division 1

U12 EDJSA

2000

Winner, Division 5

B Grade SAASL

 

Challenge Cup Finalist

U11 EDJSA

 

Winner 7 aside

SAWSA

1999

Winner, Division 1

U10 EDJSA

 

Winner, Division 2

U14 EDJSA

 

Runner Up, Division 6

A Grade SAASL

 

Runner Up, Division 6

B Grade SAASL

 

Runner Up, Division 3

Colts SASF

1998

Runner Up, Division 1

Colts EDJSA

1997

Winner, Division 3

U11 EDJSA

 

Winner, Division 3

SAWSA

1996

Winner, Division 1

U15 EDJSA

1995

Winner, Division 1

U14 EDJSA

1994

Runner Up, Division 5

B Grade SAASL

 

Runner Up, Division 2

SAWSA

 

Winner, Elizabeth City Carnival

U10

1993

Winner, Division 2

U10 EDJSA

1992

Runner Up, Division 2

U12 EDJSA

1991

Runner Up, Division 2

U10 EDJSA

1990

Winner, Division 3

U10 EDJSA

 

Winner, Division 3

U11 EDJSA

1986

Most Sporting Club Award

EDJSA

 

Winner, Division 2

U10 EDJSA

1985

Runner Up, Division 2

U12 EDJSA

 

Runner Up, Division 3

U10 EDJSA

1984

Winner, Division 3

U11 EDJSA

1983

Runner Up, Division 2

U9 EDJSA

1982

Runner Up, Division 2

U14 EDJSA

1981

Winner, Division 3

U9 EDJSA

 

Runner Up, Division 1

U10 EDJSA

1979

Winner, Division 3

U8 EDJSA

 

Runner Up, Division 3

U9 EDJSA

 

Runner Up, Division 3

U13 EDJSA

© Copyright Gawler Eagles